Tratwy Biebrza? Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym żyjemy niezwykle dynamicznie. Stres, zabieganie oraz liczne zmartwienia to niestety nasza codzienność, a ostatnie lata są szczególnie trudne pod tym względem. Na szczęście, istnieją sposoby na to, by móc skutecznie wyciszyć się i znaleźć choć chwilę wytchnienia. Co można zrobić, by móc znaleźć ukojenie? Jednym ze sposobów na osiągnięcie celu jest spływ tratwami po Biebrzy. Czy to dobry pomysł na wyciszenie w 2023 roku? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest.
Przeczytaj przygotowany przez nas tekst, by poznać więcej informacji na ten temat. Powodzenia! Liczymy, że zawarte w nim wskazówki pomogą Ci w podjęciu decyzji.
Dlaczego warto zdecydować się na spływ w celu osiągnięcia work-life-balance? Tratwy Biebrza to świetny pomysł na zasłużony wypoczynek. Zobacz dlaczego!
Współczesny świat to miejsce pełne sprzeczności. Z jednej strony widzimy ludzi zapracowanych, którzy wpadają w pracoholizm i gonią za sukcesem zawodowym; z drugiej zaś – przeciwników ciężkiej pracy, którzy robią wszystko, by nie poświęcić się w pełni karierze.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest… kompromis, czyli work-life balance. Rozumie się przez to umiejętne połączenie aktywnej pracy zawodowej z odpoczynkiem. Jeśli właściwe do tego podejdziemy, możemy osiągnąć wiele korzyści, w tym m.in. udane życie zawodowe oraz satysfakcjonujący odpoczynek.
Aby jednak było to możliwe, konieczne jest szczególnie to, by chwile odpoczynku były czymś więcej niż leżenie na kanapie przed telewizorem. Kluczem do sukcesu jest aktywny wypoczynek. Istnieje wiele sposobów na tak, zadbać o swój relaks. Wartym uwagi rozwiązaniem jest wypoczynek na Podlasiu, tzn. w okolicy, która jest przeciwieństwem dla wielkomiejskiego zgiełku. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ duże połacie Podlasia to region, który z uwagi na swoją wyjątkową florę i faunę są niemal dziewicze. Tutaj do gry wchodzą tratwy Biebrza.
Spływy tratwami w Polsce zyskują na popularności. Dodatkowo, warto zwrócić uwage na korzyści z odpoczynku na Podlasiu. Spływy Biebrzą i nie tylko – dlaczego warto zainteresować się podlaską florą i fauną?
Jeśli poszukujesz pomysłu na aktywny wypoczynek, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jest wiele pomysłów, które pozwolą zrealizować Ci ten cel. Od lat dużym zainteresowaniem turystów z całego świata cieszą się rejony śródziemnomorskie, wielkie metropolie z wielowiekową historią czy nawet polskie góry. Z drugiej jednak strony to właśnie Podlasie zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.
Dlaczego tratwy Biebrza? Powodów takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele – poniżej przedstawiliśmy jedynie niektóre spośród wszystkich przyczyn:
- Relaksujące środowisko wolne od stresów życia w mieście – czynnik ten to atut, nad którym powinien zastanowić się właściwie każdy, kto na co dzień mieszka i/lub pracuje w dużym mieście. Dla wielu osób, które są zatrudnione w wielkich i tłocznych biurowcach, halach magazynowych czy przestrzeniach sprzedażowych, kilka dni spędzonych wśród skąpanej w ciszy podlaskiej naturze to po prostu niepowtarzalny czas,
- Zwiększone poczucie komfortu w przyrodzie – nieprzypadkowo wielu terapeutów, mentorów czy coachów stoi na stanowisku, że przebywanie w otoczeniu przyrody, przynajmniej przez okres kilku dni, jest w stanie zapewnić nam wiele komfortu… czy więcej niż atrakcje typowe dla wielkich europejskich i światowych miast? O tym musisz przekonać się sam,
- Możliwość ponownego połączenia się z naturą – takie działanie pozwoli nam osiągnąć tak bardzo upragniony spokój ducha,
- Możliwość obserwowania różnorodnych dzikich zwierząt i ptaków – dzięki temu możemy na kilka dni przybliżyć się do dzikiej natury i uświadomić sobie, że człowiek, mimo iż zdominował Ziemię, nie ma pełnej władzy nad planetą. Wręcz przeciwnie: dopiero pobyt wśród flory i fauny jest w stanie pokazać nam, jak różnorodny jest świat natury,
- Spokojna i uspokajająca atmosfera – wydaje się, że nie ma lepszego sposobu na odpoczynek od trudów codziennego świata niż kilka lub kilkanaście dni w otoczeniu pięknej, podlaskiej przyrody,
- Możliwość ćwiczenia swojej uwagi oraz medytacji – już w czasach starożytnych doceniano znaczenie medytacji jako sposobu na odkrycie i poznanie własnego „ja” (ego). Skuteczne medytowanie może być jednak bardzo trudnym zadaniem, jeśli dookoła nas panuje szum oraz zgiełk typowy dla wielkiego miasta. Co innego w sytuacji, gdy przebywamy w otoczeniu przyrody – wydaje się, że jest to środowisko, które znacznie bardziej sprzyja medytacji,
- Czas na refleksję i relaks – nierzadko warto w życiu na chwilę przystanąć, by móc podsumować swoje dotychczasowe życie oraz dokonania na polu zawodowym, osobistym czy naukowym. Aby jednak to zrobić, warto wybrać inne miejsce niż sfery, w których przebywamy na co dzień. To właśnie dlatego powinniśmy czasem oderwać się choć na tydzień od miejsc, w których przebywamy na co dzień. Dlaczego należy tak zrobić? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – dzięki temu jesteśmy w stanie z większym obiektywizmem spojrzeć na nasze życie oraz ocenić, co jeszcze musimy w nim zrobić, by stać się szczęśliwymi ludźmi.
Tratwy Biebrza spływy – dlaczego warto wybrać tę formę rekreacji?
Jest wiele powodów, które sprawiają, że spływ Biebrzą to pomysł, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Oto wybrane z nich:
- spokojne – tak jak właściwie całe Podlasie, Biebrza również jest cichym miejscem,
- bezpieczne – mogłoby się wydawać, że spływ Biebrzą to dość niebezpieczne zadanie. Z drugiej jednak strony ten przeznaczony dla turystów teren jest już od wielu sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa. Nie ma tu też szczególnie groźnych zwierząt,
- tanie – koszt ten jest niewielki w porównaniu np. z wycieczką na egzotyczne wyspy, a przecież i tu, i tam będziemy otoczeni piękną przyrodą,
- inne niż większość atrakcji – spływ kajakowy Biebrzą to rozwiązanie znacznie bardziej oryginalne w porównaniu z np. ze zwiedzaniem największych miast świata,
- idealne na chillout – wypoczynek to nie tylko ekskluzywne restauracje, kina czy parki rozrywki, ale także relaksujące otoczenie rzecznej przyrody,
- bliskość natury – pomaga to w odnalezieniu wewnętrznej równowagi.
Rzeka Biebrza – wszystko, co musisz wiedzieć
Biebrza to jedna z głównych rzek płynących w regionie południowo-wschodniej Polski. Stanowi ona dopływ Narwi (prawy). Długość Biebrzy wynosi około 165 kilometrów.
Bieg tej rzeki znajduje się w okolicach Nowego Dworu – to właśnie na południu od tej miejscowości znajduje się źródło Biebrzy.
Biebrza spływy – co trzeba wiedzieć?
Niewątpliwą atrakcją, na jaką można liczyć, odwiedzając Podlasie, są spływy Biebrzą.
Spływ Biebrzą to świetna okazja, by podziwiać czaple, żurawie, bekasy, cietrzewie czy łabędzie w ich naturalnym środowisku. Wśród popularnych tras, które są chętnie wybierane na spływy, znajdują się:
- Brzostowo-Ruś,
- Dolistowo-Goniądz,
- Wroceń-Osowiec Twierdza,
oraz wiele innych. Zazwyczaj spływy te to odcinki o długości wynoszącej od ok. kilkunastu do nawet czterdziestu kilometrów. Taki stan rzeczy sprawia, że jest to dobre rozwiązanie dla ludzi poszukujących miejsca na jednodniowy spływ.
Spływ tratwą po Biebrzy – ile to kosztuje?
Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: to zależy. Generalnie, koszt jest tym wyższy, im dłuższa jest planowana podróż. Poniżej znajdziesz przykładowe ceny:
- 2-godzinny spływ tratwą (400 złotych),
- 3-6-godzinny spływ tratwą połączony z piknikiem (400 złotych),
- 3-dniowy weekend na tratwie (900 złotych),
- 4-dniowy spływ (1150 złotych),
- Spływ tygodniowy (1900 złotych).
Oprócz tego trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami z tytułu wynajmu wyposażenia itp.
Biebrza tratwy: Jak zbudowana jest tratwa biebrzańska? Budowa tratwy 2023
Tratwy biebrzańskie zostały stworzone dla osób, które chcą – poprzez podróż środkiem rzeki – poznać piękno podlaskiej przyrody. Takie rozwiązanie to dobry sposób na zobaczenie z bliska tamtejszej flory i fauny.
Samo określenie „tratwa” kojarzy się często z prowizoryczną, naprędce tworzoną konstrukcją. Inaczej jest w tym przypadku, ponieważ konstrukcja ta jest czymś znacznie więcej niż rozwiązania, które znamy z filmów.
Tratwy, którymi możemy poruszać się po Biebrzy, są wyposażone w… domki – ich powierzchnia wynosi kilkanaście metrów kwadratowych, a same konstrukcje są wyposażone w prycze (dla dwóch osób) oraz stolik z ławkami, przy którym można spokojnie posilić się w przerwach od podróży.
Z kolei wnętrze takiego domku to miejsce, w którym możemy z łatwością schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, wiatr) oraz silnymi promieniami słonecznymi – jest to ważne w szczególności w okresie letnim – nawet na Podlasiu upały potrafią dać się we znaki.
Jeśli chodzi o poruszanie się tratwą, należy do tego celu wykorzystać wiosła lub długie drągi.
Biebrza tratwy: Czy spływ tratwą po Biebrzy jest bezpieczny?
Zdecydowanie tak – gdyby było inaczej, na spływ tratwą po Biebrzy nie decydowałyby się w każdym sezonie tysiące osób. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że:
- Biebrza w miejscach przeznaczonych na spływy jest rzeką dość płytką (szczególnie w okresie letnim, kiedy głębokość rzeki nie przekracza około dwóch metrów),
- rzeka ta ma słaby nurt,
nie powinno nikogo dziwić, że spływ tratwą po Biebrzy uchodzi za bezpieczną, pozbawioną niebezpieczeństw aktywność. Oczywiście, podczas podróży po rzece należy być ostrożnym.
Ile osób mieści się na tratwie podczas spływu po Biebrzy?
Tratwa biebrzańska to w rzeczywistości duża i wytrzymała konstrukcja; w zależności od modelu może ona pomieścić od dwóch do nawet sześciu osób. Taki stan rzeczy oznacza, że spływ tratwą jest idealnym rozwiązaniem dla par, grupki znajomych lub całej rodziny. Tratwy Biebrza to doskonały sposób na turystykę zarówno dla małych jak i dużych grup.
Tratwy Biebrza: Ile trwa spływ tratwą po Biebrzy?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – wszystko zależy od Twoich oczekiwań oraz trasy, jaką wybierzesz.
1-dniowy spływ tratwą po Biebrzy
Spływ ten jest organizowany w dwóch wariantach – jako spływ dwugodzinny lub 3-6 godzinny z piknikiem na tratwie.
2-dniowy spływ tratwą po Biebrzy
2-dniowy spływ tratwą po Biebrzy to świetny kompromis dla kogoś, kto chce popływać więcej niż kilka godzin, a jednocześnie nie może pozwolić sobie na cały tydzień lub choćby weekend na tratwie.
3-dniowy spływ tratwą po Biebrzy
Jeśli chodzi o 3-dniowy spływ tratwą po Biebrzy, podróż odbywa się w weekend. Jest to świetny sposób, by spokojną podróż urozmaicić wędkowaniem czy przygotowaniem grilla.
4-dniowy spływ tratwą po Biebrzy
Na 4-dniowy spływ tratwą po Biebrzy można wybrać się w sezonie między dniem 1 kwietnia oraz 30 października (bez znaczenia, czy jest to weekend, czy środek tygodnia)
7-dniowy spływ tratwą po Biebrzy
Jest to najbardziej rozbudowany wariant, jeśli chodzi o spływy kajakowe po Biebrzy. Składa się on z dwóch głównych części, tzn. podróż do Podhorodniaki, która trwa około 3-4 dni, oraz dalszej podróży po Biebrzy. W przerwie między tymi dwoma etapami możemy uzupełnić prowiant, doładować telefony oraz nabrać sił przed dalszą podróżą itp.
Jak wygląda spływ tratwą po Biebrzy?
Istota tego rozwiązania jest bardzo prosta – spływ tratwą po Biebrzy to aktywność, która stanowi ciekawą odskocznię od trudów codziennego życia. Po poinstruowaniu użytkowników odnośnie sposobu użytkowania tratwy rozpoczynają oni podróż, która – w zależności od wybranego wariantu – może trwać od kilku godzin do kilku dni. Tratwa jest napędzana poprzez wiosłowanie; oprócz tego pasażerowie mogą umilić sobie czas takimi aktywnościami jak na przykład:
- grillowanie,
- wędkowanie,
- kąpiel w rzece,
- opalanie,
- obserwacja przyrody.
Po zakończeniu podróży uczestnicy mogą skontaktować się z organizatorem rejsu, który przyśle bus, który odwiezie gości do miejsca, w którym dokonuje się odprawy.
Jak przygotować się do spływu tratwą po Biebrzy?
Jeśli martwisz się, że będziesz musiał zabrać ze sobą wszelkie niezbędne wyposażenie, możemy rozwiać Twoje obawy – tratwa jest wyposażona w takie akcesoria jak np. grill, saperka, beczka na wodę.
Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że wiosłowanie – choć nie jest szczególnie trudne – wymaga pewnego wysiłku fizycznego. Oznacza to, że warto przygotować się kondycyjnie na czekające nas wyzwanie (jest tak w szczególności w sytuacji, gdy wybierzesz podróż kilkudniową).
Last but not least, warto pamiętać również o kapryśnej, nieprzewidywalnej pogodzie – Podlasie nie różni się pod tym względem od innych regionów Polski. W związku z tym warto zaopatrzyć się np. w kurtkę przeciwdeszczową.
Atrakcje Podlasia i okolic
Głównym atutem Podlasia jest, jak już wielokrotnie wspomniano to w naszym tekście, przyroda. To właśnie flora i fauna, a nie obiekty architektoniczne, stanowi cechę charakterystyczną tej części Polski. Co ciekawego można znaleźć w ziemi podlaskiej oraz jej okolicach? Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, przejdź do dalszej części tekstu – znajdziesz w nim opis m.in. następujących lokacji:
- Biebrzański Park Narodowy,
- Kanał Augustowski,
- Białowieski Park Narodowy,
- Narwiański Park Narodowy,
- Zamek Osowiec,
- Synagoga w Tykocinie,
- Klasztor w Supraślu,
- Wigierski Park Narodowy,
- Katedra Białostocka,
- Muzeum Przyrody i Tradycji w Hajnówce.
Czym charakteryzuje się każde z tych miejsc?
Biebrzański Park Narodowy
Biebrzański Park Narodowy z siedzibą w Osowcu-Twierdzy zwraca na siebie uwagę m.in. z powodu zajmowanej powierzchni – niemal sześćset kilometrów kwadratowych sprawia, że jest to największy park narodowy znajdujący się na terenie Polski. Strona Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Ten znajdujący się na terenie Kotliny Biebrzańskiej obszar obfituje w cenne atrakcje przyrodnicze. Zalicza się do nich między innymi Bagna Biebrzańskie – znaczną część tego terenu pokrywają zbiorowiska wodne, torfowiska oraz szuwary (m.in. rozlewiska Biebrzy w rejonie Brzostowa). Ważnym elementem tamtejszej fauny są ssaki oraz ptaki
Nie sposób nie zwrócić uwagi na uroczyska (w tym w szczególności Uroczysko Grzędy), a także na liczne ścieżki przyrodnicze (w tym na przykład „Borek bartny”, „Czerwone Bagno” czy „Grobla Honczarowska”).
Kanał Augustowski
Jest to powstały w czasach zaborów kanał, który łączy dopływy rzeki Wisły z Morzem Bałtyckim; stanowi on część szlaku Batorego.
Kanał Augustowski ma długość na poziomie wynoszącym 101 kilometrów, z czego ok. cztery piąte znajduje się na terenie Polski (pozostała część jest ulokowana w Białorusi).
Na Kanał Augustowski składają się m.in. takie rzeki jak:
- Netta,
- Czarna Hańcza.
Teren ten obfituje w liczne gatunki ptaków wodnych, w tym m.in. kaczki, gęsi oraz łabędzie. Jest to również niezwykle bogaty świat ryb – szczupak, karaś, miętus pospolity czy leszcz to tylko niektóre spośród wszystkich żyjących tam odmian.
Białowieski Park Narodowy został utworzony jeszcze w okresie przedwojennym (rok założenia: 1932). Jego największą, najbardziej rozpoznawalną wizytówką jest licząca kilkaset sztuk populacja żubra (jest to jedno z największych skupisk tego zwierzęcia na świecie). Warto jednak pamiętać, że na żubrze nie kończy się fauna Białowieskiego Parku Narodowego. Wręcz przeciwnie, ponieważ można znaleźć tu także łosie, bobry (bóbr europejski), tarpany, jelenie itp.
Białowieski Park Narodowy
Narwiański Park Narodowy
Symbolem (można go znaleźć nawet na logo) Narwiańskiego Parku Narodowego jest błotniak stawowy, czyli drapieżny ptak, który wywodzi się z rodziny jastrzębiowatych. Oprócz tego można tu spotkać tchórze, gronostaje, ryjówki, jeże, sarny, traszki, motyle strzępotki itp. – jak widać, siłą fauny jest przede wszystkim jej różnorodność.
Narwiański Park Narodowy oferuje także takie naturalne atrakcje jak na przykład przewóz łodziami (łodzie pychówki) czy Kładka Śliwno-Waniewo – pokonanie tego odcinka drogi wymaga poruszania się pieszo/na rowerze oraz z użyciem platform pontonowych.
Zamek Osowiec
Warto mieć na uwadze, że Podlasie – choć jego niewątpliwym atutem jest dobrze rozwinięta flora oraz różnorodna fauna – oferuje także ciekawe obiekty architektoniczne. Należy do nich Twierdza Osowiec, czyli konstrukcja obronna utworzona w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Choć była ona przez ok. pół roku broniona podczas zaciekłych walk w trakcie pierwszej wojny światowej, to zawierucha wojenna na szczęście nie spowodowała większych zniszczeń.
Synagoga w Tykocinie
Wielka Synagoga w Tykocinie została utworzona jeszcze w 1642 roku i przez dziesięciolecia stanowiła ważne miejsce dla środowisk żydowskich zajmujących m.in. tereny Wielkiego Księstwa Litewskiego.
Synagoga tykocińska to nie tylko miejsce ważne z punktu widzenia społecznego czy religijnego, ale także ciekawe rozwiązania architektoniczne. Uwagę na siebie zwracają m.in. dekoracje renesansowe – są one zwieńczone ozdobnymi baldachimami oraz polichromiczne ściany i tablice z sentencjami i cytatami napisanymi w różnych językach (w tym w szczególności po hebrajsku oraz aramejsku).
Klasztor w Supraślu
Klasztor w Supraślu (a właściwie: Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa, czasem określany także jako Ławra Supraska) to obiekt, który istnieje jeszcze dłużej niż synagoga w Tykocinie – powstał on pod koniec piętnastego stulecia.
Klasztor supraski to typowy przedstawiciele architektury wschodniej/prawosławnej – wnętrze tej cerkwi jest bogate w elementy ozdobne i sakralne, w tym np. wizerunki przedstawiające aniołów, apostołów, biskupów itp. Abstrahując od kwestii stricte religijnych, jest to absolutna gratka dla wszystkich tych, którzy lubują się w zwiedzaniu obiektów religijno-sakralnych.
Wigierski Park Narodowy
Wigierski Park Narodowy to pod względem zajmowanej powierzchni jeden z największych parków narodowych, jakie znajdują się na terenie naszego kraju. Jest to miejsce, na którego terenie żyją:
- bóbr europejski – gatunek ten znajduje się pod szczególną ochroną. Jest to duża populacja, ponieważ szacuje się, że na terenie Wigierskiego Parku Narodowego może być ich nawet… ćwierć miliona,
- ryby – wśród nich możemy znaleźć między innymi troć jeziorową czy szczupaka (ten ostatni rozwija się na terenie parku dzięki wylęgarni).
Katedra Białostocka
Zespół bazyliki archikatedralnej WNMP w Białymstoku to duży zespół świątynny. Niektóre spośród znajdujących się w nim obiektów kościelnych powstały jeszcze w siedemnastym stuleciu. Katedra ta została wybudowana w stylu neogotyckim. Można w nim podziwiać między innymi takie elementy jak:
- ołtarz główny (ołtarz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny),
- ołtarz poświęcony Matce Boskiej Częstochowskiej,
- ołtarz św. Antoniego.
Muzeum Przyrody i Tradycji w Hajnówce
Jest to obiekt, w którym można obejrzeć liczne eksponaty nawiązujące do lokalnej, podlaskiej kultury – jest to połączenie motywów polskich, litewskich oraz wschodnich. Jest to miejsce, które powinien odwiedzić właściwie każdy, kto chce bliżej poznać tradycję Podlasia, a także specyfikę tamtejszej flory i fauny.
Noclegi Podlasie – gdzie nocować na Podlasiu?
Podlasie oferuje nam nie tylko tratwy, którymi możemy poruszać się po Biebrzy, czy obiekty architektoniczne – jest to region, który możemy zwiedzać przez wiele dni. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest nocowanie w hotelach. Na szczęście, tych na Podlasiu jest niezwykle wiele – nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego lokalu.
Agroturystyka Podlasie – blisko natury
Siłą Podlasia jest agroturystyka – nie jest to wprawdzie rozwiązanie przeznaczone dla osób przyzwyczajonych do luksusów, z drugiej jednak strony możemy w ten sposób zbliżyć się do natury. Czy może być coś lepszego niż pobyt w domku letniskowym otoczonym przez lokalną przyrodę?
Ciekawym rozwiązaniem – które praktykuje się w wielu ośrodkach agroturystycznych – jest możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków ze składników znajdujących się w domkach letniskowych. Można do tego zdania wykorzystać np. grill czy wyposażenie kuchenne. Oczywiście, możliwe jest także skorzystanie z potraw serwowanych w ośrodku wypoczynkowym.
Hotele Podlasie – wybór dla ceniących sobie większą wygodę
Jeśli preferujesz klasyczne hotele, także powinieneś znaleźć coś dla siebie – Podlasie to nie tylko leśne ostępy, ale także nowoczesne miasta (zarówno aglomeracje, jak i mniejsze miejscowości). Oto niektóre z nich:
- Hotel ibis Styles Białystok,
- Hotel Gołębiewski Białystok,
- Best Western Hotel Cristal,
- Hotel Royal & Spa.
Kampingi na Podlasiu – idealne rozwiązanie dla zmotoryzowanych
Last but not least, wypoczywać na Podlasiu mogą również osoby, które stronią od hoteli czy domków letniskowych. W regionie tym znajdują się również liczne pola kempingowe, w tym np.
- Camping NARVA (okolice Puchły),
- pole namiotowe Wigierskiego Parku Narodowego,
- Camping Jastrzęby (Krusznik),
- supraskie pole namiotowe przy łowisku.
Tratwy Biebrza – podsumowanie
Podlasie to region jedyny w swoim rodzaju. Można tu znaleźć zarówno interesujące obiekty architektoniczno-sakralne, jak i piękno polskiej przyrody. Takie atrakcje jak np. spływ tratwami po Biebrzy to rozrywka, którą zapamiętamy na lata. Jeśli zatem wybierasz się nad kierunkiem wakacyjnej podróży, zastanów się nad Podlasiem – ta przepiękna kraina zachwyci Cię pięknem przyrody. Tratwy Biebrza czekają!