Planszowe adaptacje gier wideo

Planszowe adaptacje gier wideo


  • Udostępnij na Pinterest

Gry planszowe mogą się niektórym ludziom kojarzyć się ze statyczną, mało wyszukaną rozrywką do zabicia czasu przy złej pogodzie. Nic bardziej mylnego – od lat rynek gier planszowych jest pełen ciekawych i angażujących pozycji dobrych na każdą okazję i wymagających, poza szczęściem, sporo logicznego i taktycznego myślenia. Ciekawym zjawiskiem ostatnich lat jest adaptacja znanych gier komputerowych do formy gry planszowej. Oto kilka propozycji!

Wiedźmin: Stary Świat

Najbardziej znana polskiej produkcji gra komputerowa na podstawie uznanego cyklu fantasy zyskała rzesze fanów na całym świecie. Doceniono klimat ze słowiańskimi nutami, ogromny rozmach kreowanego świata, widowiskową walkę i swobodę eksploracji. Gra planszowa idzie tymi tropami i oferuje wcielenie się w jednego z tytułowych wiedźminów – łowców potworów. Podobnie jak w pierwowzorze rozwija się umiejętności walki, zwiedza świat w poszukiwaniu trofeów i przede wszystkim walczy za pośrednictwem kart reprezentujących różnorodne ataki i techniki. Z pewnością docenią ją nie tylko fani Geralta z Rivii!

This War of Mine

Kolejna adaptacja polskiej gry, tym razem rozgrywająca się w bardziej przyziemnym uniwersum. Dojrzała opowieść o grupie cywili próbujących przetrwać w ogarniętym wojną mieście. Liczne niebezpieczeństwa, poszukiwania żywności i leków i trudne decyzje moralne to znane elementy przeniesione z oryginału. Każda rozgrywka jest inna dzięki księdze z wydarzeniami, których jest niemal 2000!

Sid Meier’s Civilization: Gra Planszowa

Ta turowa strategia o rozwoju cywilizacji od zera aż prosiła się o wersję „bez prądu” i oto jest! Wszystkie mechaniki z oryginału świetnie się odnajdują: dyplomacja, rozbudowa miast, eksploracja, rozwój technologii. Największą różnicą jest rywalizacja z żywymi ludźmi zamiast z komputerowym przeciwnikiem. Oczywiście to tylko podnosi poziom emocji!