Odjechane jednorożce (druga edycja) – recenzja, informacje 2022

Odjechane jednorożce (druga edycja) – recenzja, informacje 2022


  • Udostępnij na Pinterest

Co to za gra Odjechane jednorożce?

Stwórz armię jednorożców! Firma Rebel, dystrybutor karcianej gry strategicznej Odjechane Jednorożce na polski rynek oferuje już drugą, odświeżoną edycję produktu, który po liftingu zyskał kilka nowych kart, które zastąpiły poprzednio dostępne oraz odrobinę zmienione rysunki i opisy. Cytując dystrybutora – jest to strategiczna gra karciana pełna śmiechu. Dzięki niezmienionym rewersom, nową wersję można łączyć z poprzednią oraz rozszerzeniami. Ta gra jest sprawdzianem niejednej przyjaźni. Zbierz stado jednorożców i umieść je w swojej stajni. Wszystkich chwyty są dozwolone, łącznie z przeszkadzaniem współgraczom.

Odjechane jednorożce-dla kogo przeznaczona jest gra?

Gra karciana Odjechane jednorożce, dostępna w polskiej wersji językowej przeznaczona jest dla osób w wieku powyżej czternastu lat. Każda partia gry to potyczka pomiędzy minimum dwoma graczami. Maksymalnie może zagrać osiem osób, dlatego gra często wybierana jest jako znakomita forma rozrywki podczas imprez. Jeśli lubisz jednorożce, ta gra jest dla Ciebie. Jednak jednorożce to nie wszystko. Gra przesiąknięta jest negatywnymi emocjami, które udzielają się graczom. Komu zależy na wygranej, nie cofnie się przed wykonywaniem ruchów na niekorzyść przyjaciół. To duży sprawdzian umiejętności podzielenia zabawy i prawdziwego życia. Czy Wasze przyjaźnie przetrwają konfrontację z Magicznym Kiciorożcem, Tęczorożcem lub Lamorożcem? 

Odjechane Jednorożce – co znajdziesz w pudełku z grą?

Minimalistyczne, białe opakowanie kartonowe z tęczowym napisem prezentuje się klasycznie i podobnie jak karty do gry nie zachwyca rozbudowaną grafiką. W grze nie jest ona jednak potrzebna. Najważniejsze są tam słowa i funkcje, opisane na kartach. Pomocniczo działające wizualne motywy jednorożców pozwalają nakręcić się do walki o wygraną. Opakowanie gry Odjechane Jednorożce zawiera:

  • 135 kart z jednorożcami,
  • instrukcję gry (w nowej wersji również została odświeżona).

Gra nie posiada planszy, jednak w jej przypadku nie jest to żadną przeszkodą. Grać można na dowolnym, twardym, równym podłożu, najlepiej na stole. 

Odjechane jednorożce – zasady gry, jak w to się gra?

Zasady gry w Odjechane Jednorożce nie są bardzo skomplikowane, jednak warto dokładnie zapoznać się z instrukcją, by nie przeoczyć istotnych jej elementów. Grę rozpoczynamy posiadając po pięć, losowo przydzielonych kart (dla każdego gracza) oraz kartę z małym jednorożcem-zupełnie bezfunkcyjną, po prostu by mieć. Gra toczy się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, a każdy ruch oznacza wykonanie jednej z możliwych czynności: dobór karty ze stosiku, zagranie kartą z posiadanych, aby uzupełnić swoją stajnię lub przeszkodzenie współgraczowi poprzez podrzucenie mu karty z jednorożcem o bardzo niefajnych cechach i funkcjach.

Jak grać w Odjechane Jednorożce?

Emocjonująca, pełna spięć i uszczypliwości (miejmy nadzieję tylko w świecie gry) potyczka kończy się zwycięstwem gracza, który jako pierwszy skompletuje swoją stajnię jednorożców, złożoną z sześciu lub siedmiu (zależnie od ilości graczy) jednorożców. Wciągająca, nieprzebierająca w słowach i czynach okrutnych kart-jednorożców gra jest sposobem na uwolnienie emocji. Świetnie sprawdzi się w towarzystwie, gdy od dawna masz ochotę powiedzieć kilku osobom parę słów, które pójdą im w pięty. Oczywiście z uśmieszkiem na ustach. Do gry dostępne są rozszerzenia, możesz wybrać również wersję Odjechane jednorożce bez cenzury, dedykowaną graczom od osiemnastego roku życia. W tej wersji humor jest bardzo jednoznaczny, autorzy nie przebierają w słowach. Wyjątkowo bezpośrednia gra dla dorosłych jest doskonałą formą spędzania czasu podczas imprezy. Wybierz jedną z jej wersji, jeśli nie przeszkadza Ci kąśliwość, uszczypliwość i pokazanie otoczeniu, że potrafisz iść do celu nawet korzystając z ich porażki.