Najlepiej sprzedające się gry planszowe wszechczasów

Najlepiej sprzedające się gry planszowe wszechczasów


  • Udostępnij na Pinterest

Gry planszowe to idealne rozwiązanie na każdą porę. Można w nie grać z rodziną, znajomymi czy przyjaciółmi. Co ważne, gry planszowe rozwijają kreatywność i nie opierają się tylko i wyłącznie na szczęściu, chociaż te jak najbardziej warto mieć. Jako że na rynku jest wiele tytułów, postanowiliśmy wymienić kilka z nich, które najlepiej sprzedały się w historii.

3. Scrabble

Fenomen scrabbli jest niesamowity. Gra została wydana w I połowie XIX wieku i zdecydowanie pobudza nie tylko kreatywność, ale również uczy. To świetna opcja dla całej rodziny, bo nie dość, że starsze osoby mogą korzystać ze znajomości wielu słów, to przecież młodzi mogą je poznawać i tym samym będą je zapamiętywać. To zabawa na długie godziny.

2. Santorini

Na drugim miejscu uplasowała się gra, której rozgrywka jest bardzo szybka, bo można ją skończyć w mniej niż 20 minut, a w dodatku jest wyposażona w planszę wpływającą na wyobraźnię, ponieważ jest trójwymiarowa. Gra polega na układaniu budowniczych, a do tych z kolei dokładamy budynki, które są efektownie odzwierciedlone na kartach. Rozgrywka wymaga ogromnego wkładu intelektualnego, ale nie brakuje dobrej zabawy, dzięki czemu jest to jedna z popularniejszych gier na rynku planszówek.

1. Monopoly

Nie mogło być inaczej. Na pierwszym miejscu uplasowała się gra, którą znają wszyscy. Monopoly jest rozgrywką absolutnie dla całej rodziny, ponieważ jest bardzo prosta i można w nią grać godzinami. Polega na budowaniu własnego imperium finansowego, stawiania budynków, za przejście których pobiera się opłaty. Nie brakuje również losowania kart, więc szczęście też jest potrzebne. Doprowadzanie innych graczy do ruiny finansowej daje ogrom satysfakcji, więc zasłużenie jest to najbardziej popularna gra planszowa wszech czasów.