Jak usunąć konto na Instagramie IG – poradnik krok po kroku 2023

Date:

Share post:

Zadajesz sobie pytanie: Jak usunąć konto na Instagramie? Wielu użytkowników takich mediów społecznościowych, jak Instagram po jakimś czasie użytkowania podejmuje decyzję, jaką jest usunięcie konta. Powodów takich decyzji jest wiele, ale najczęściej są to obawy dotyczące prywatności. Choć nie brakuje też decyzji, których głównym powodem jest brak czasu na prowadzenie tego typu profilu w mediach społecznościowych. Jak usunąć konto na instagramie i dlaczego taka decyzja powinna być przemyślana przez użytkownika?

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie IG

Niewiele osób wie, że nie trzeba od razu usuwać instagrama. Jeśli chcesz usunąć konto tylko na chwilę, to możesz skorzystać z opcji, jaką jest tymczasowe wyłączenie konta na instagramie. To bardzo wygodny sposób, który można wykonać z poziomu aplikacji. W ten sposób wszystkie dane, które zostały zamieszczone na profilu, będą zachowane. Cały czas będą przechowywane na serwerach instagrama. Sam profil będzie jednak niewidoczne dla innych użytkowników tego medium społecznościowego. To bardzo wygodne wyjście dla tych, którym zależy na tymczasowym usunięciu konta. Taki stan będzie się utrzymywał, do momentu, w którym właściciel konta na instagramie nie podejmie ostatecznej decyzji o ponownym włączeniu, lub całkowitym usunięciu instagrama.

Nie chcesz trwałego usuwania konta? Zdecyduj się na tymczasowe wyłączenie konta na instagramie. Instrukcja krok po kroku, która została zamieszczona poniżej, z pewnością Ci pomoże.

  1. Zaloguj się na swój profil na instagramie. Możesz to zrobić, korzystając z przeglądarki internetowej, a także z poziomu telefonu.
  2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe umieszczone w prawym górnym rogu ekranu, a następnie z menu rozwijanego wybierz opcję „Edytuj profil”.
  3. Następnie kliknij „Tymczasowe wyłączenie konta”.
  4. Gdy wybierzesz powód tymczasowego wyłączenia konta, musisz wpisać hasło, które potwierdzi, Twoją decyzję.

Od tej pory Twoje konto na instagramie pozostanie niewidoczne dla innych użytkowników. Ten stan z łatwością można zmienić, dlatego tymczasowo wyłączone konto na instagramie to rozwiązanie dla osób, które nie są do końca pewne, czy chcą na zawsze zrezygnować z mediów społecznościowych.

Jak usunąć konto na Instagramie IG

Niezależnie od tego, w jakim celu powstał dany profil, jego właściciel w każdej chwili może trwale usunąć konto. Musi jednak pamiętać, że z usunięciem konta wiąże się konsekwencje takie jak strata wszystkich danych opublikowanych na profilu. Usuwanie instagrama wiąże się również z utratą kontaktów. Wszystkie znajomości zostaną trwale usunięte i nie będzie można ich odzyskać. Jeśli jednak jesteś pewien, że chcesz skasować profil i trwale usunąć konto na instagramie, to poniższa podpowiedź z pewnością okaże się pomocna.

Usuwanie konta na Instagramie krok po kroku

Żeby usunąć konto na instagramie, musisz zastosować się do naszych podpowiedzi. Instrukcja krok po kroku została zamieszczona poniżej:

  1. Wejdź na specjalną stronę: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=%2Faccounts%2Fremove%2Frequest%2Fpermanent%2F i zaloguj się do swojego konta. Najwygodniej będzie skorzystać z przeglądarki internetowej na komputerze, jednak korzystając z przeglądarki w telefonie, również uda się to zrobić.
  2. Z menu rozwijalnego w prawym górnym rogu wybierz odpowiedzi na pytanie „Dlaczego chcesz usunąć konto na instargamie (nazwa)”.
  3. Po udzieleniu odpowiedzi i wpisaniu hasła usuniesz konto.

Możliwe jest również łatwe usunięcie innych posiadanych kont. Wystarczy tylko przelogować się na odpowiednie konto, klikając ikonkę koła zębatego, a następnie kliknąć „Edytuj profil” i „Wyloguj się”, która znajduje się na samym dole listy.

Czy konto na Instagramie zostanie usunięte permanentnie?

Jeśli zdecydujesz się na trwałe usunięcie swojego konta na instagramie, to wszystkie dane takie jak polubienia, kontakty, zdjęcia, filmy i inne opublikowane informacje zostaną usunięte. Dlatego w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy chcemy zakończyć naszą przygodę i przestać korzystać z instagrama, warto skorzystać z opcji tymczasowego wyłączenia konta, która nie spowoduje trwałego usunięcie konta, a jedynie jego ukrycie.

Po jakim czasie konto na instagramie zostanie usunięte?

Usunięcie konta użytkownika na instargamie następuje po około 30 dniach od wysłania wniosku. Dlatego też jeszcze przez około miesiąc opublikowane na koncie dane mogą być dostępne dla innych użytkowników korzystających z aplikacji mobilnej, a także instagrama na komputerach stacjonarnych. Jeśli zależy Ci na błyskawicznym usunięciu widoczności własnego instagrama, to najpierw wybierz tymczasowe wyłączenie swojego profilu, a dopiero później trwale usuń konto.

Czy można odzyskać usunięte konto na IG?

Usuwanie konta wiąże się z trwałą utratą wszystkich opublikowanych wcześniej materiałów. Przez 30 dni można się odwołać od decyzji usunięcia swojego profilu, kierując wniosek do instagrama, jednak cała operacja może zakończyć się niepowodzeniem. Po upływie 30 dni konto zostaje całkowicie usunięte i nie można będzie cofnąć całego procesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Related articles

Biebrzański Park Narodowy – oaza dla dzikiej przyrody

W dzisiejszych czasach, kiedy zanieczyszczenie środowiska i utrata różnorodności biologicznej są coraz większym problemem, ochrona przyrody staje się...

Biebrzański Park Narodowy – piękno przyrody na wyciągnięcie ręki

Witajcie w Biebrzańskim Parku Narodowym! To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które przyciąga turystów z całego świata....

Noclegi nad rzeką Biebrzą – wyjątkowe miejsca na odpoczynek wśród natury

Witajcie miłośnicy przyrody! Jeśli szukacie idealnego miejsca na wakacje, gdzie możecie odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się...

Spływ kajakowy po rzece Biebrza – relaksująca podróż przez malownicze krajobrazy

Witajcie! Czy kiedykolwiek marzyliście o niezapomnianej przygodzie na wodzie? Jeśli tak, to mamy dla Was idealną propozycję -...