Jak usunąć konto na Instagramie IG – poradnik krok po kroku 2023

Jak usunąć konto na Instagramie IG – poradnik krok po kroku 2023


  • Udostępnij na Pinterest

Wielu użytkowników takich portali społecznościowych, jak Instagram po jakimś czasie użytkowania podejmuje decyzję o usunięciu konta. Powodów takich decyzji jest wiele, ale najczęściej są to obawy dotyczące prywatności. Choć nie brakuje też decyzji, których głównym powodem jest brak czasu na prowadzenie tego typu profilu czy spędzanie zbyt dużo czasu na profilu. Jak usunąć konto i dlaczego taka decyzja powinna być przemyślana przez użytkownika? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym wpisie.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Niezależnie od tego, w jakim celu powstał dany profil, jego właściciel w każdej chwili może trwale chcieć usunąć konto. Musi jednak pamiętać, że z usunięciem konta wiążą się konsekwencje takie jak strata wszystkich danych opublikowanych na profilu czy utrata kontaktów. Należy pamiętać, że wszystkie znajomości zostaną trwale usunięte i nie będzie można ich odzyskać. Jeśli jednak jesteś pewien, że chcesz skasować profil i trwale usunąć konto na Instagramie, to poniższa podpowiedź z pewnością okaże się pomocna.

Usuwanie konta na Instagramie krok po kroku

Żeby usunąć konto na Instagramie w przeglądarce internetowej na komputerze, sugerujemy zastosować się do naszych podpowiedzi.  A oto instrukcja krok po kroku:

1. Zaloguj się na swój profil na Instagramie.

2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz opcję „Edytuj profil”

3. Kolejno wybieramy opcję „Pomoc”

4. W dalszy kroku idziemy do „Centrum Pomocy”

5. Rozwiń opcję „Zarządzane kontem” i kolejno wybierze zakładkę „Usuwanie konta”

6. Dalej „Usuwanie konta na Instagramie”

7. W następnym kroku przesuń stronę nieco niżej i wybierz wiersz „Tymczasowa dezaktywacja konta”

8. Następnie wybieramy opcję „Pomoc dotycząca komputerów”

9. Kolejno zejdź na dół strony, gdzie jest informacja „usunąć swoje konto na Instagramie”

10. Ponownie wybierz opcję „Pomoc dotycząca komputerów”

11. Kolejno przejdź trochę niżej i wybierz opcję „Usuń swoje konto”

12. W kolejnym kroku otworzy się nowe okno, gdzie należy wybrać powód usunięcia konta

13. Następnie podaj hasło i kliknij belkę poniżej „Usuń konto xxx” i konto zostanie uśnięte po 30 dnia

Czy konto na Instagramie zostanie usunięte permanentnie?

Jeśli zdecydujesz się na trwałe usunięcie swojego konta na Instagramie, to wszystkie dane takie jak polubienia, kontakty, zdjęcia, filmy i inne opublikowane informacje zostaną usunięte. Dlatego w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy chcemy zakończyć naszą przygodę i przestać korzystać z Instagrama, warto skorzystać z opcji tymczasowego zawieszenia konta, która nie spowoduje trwałego usunięcie konta, a jedynie jego ukrycie.

 Po jakim czasie konto na Instagramie zostanie usunięte?

Usunięcie konta użytkownika na Instagramie następuje po 30 dniach od wysłania wniosku. 

Czy można odzyskać usunięte konto na IG?

Usuwanie konta wiąże się z trwałą utratą wszystkich opublikowanych wcześniej materiałów. Przez 30 dni od złożenia wniosku o usunięcie konta, będzie ono jeszcze ukryte i dopiero po upływnie wskazanego czasu konto zostanie usunięte definitywnie.

We wspominanym okresie 30-stu dni, można jeszcze zmienić dyspozycje. Wystarczy ponownie zalogować się na profilu i wybrać opcję zachowaj konto.

Jeżeli zdecydujesz się usunąć konto możesz skorzystać z przycisku Pobierz dane, dzięki czemu będziesz miał możliwe zachowanie na dysku kopii zapasowych danych opublikowanych na profilu.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Alternatywą dla definitywnego usunięcia konta jest opcja tymczasowej dezaktywacji konta, która pojawia się nam w ostatnim kroku w procesie usuwania. Rozwiązanie to powoduje, że konto będzie ukryte dopóki nie aktywujesz go ponownie, logując się do niego.

To bardzo wygodne rozwiązanie, a dzięki niemu zachowasz wszystkie dane, które zostały zamieszczone na profilu, zdjęcia, kontakty czy komentarze. Cały czas będą przechowywane na serwerach Instagrama. Sam profil będzie jednak niewidoczny dla innych użytkowników tego medium. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla tych, którym zależy na tymczasowym usunięciu konta. Taki stan będzie się utrzymywał, aż do momentu, w którym właściciel konta na Instagramie nie podejmie ostatecznej decyzji o ponownym włączeniu, lub całkowitym usunięciu konta.

Twoje konto na Instagramie pozostanie niewidoczne dla innych użytkowników, a stan ten z łatwością można zmienić, dlatego tymczasowo wyłączenie konta to rozwiązanie dla osób, które nie są do końca pewne, czy chcą na zawsze zrezygnować z popularnych portali społecznościowych.