Hero Image

Jak usunąć konto na Facebooku - poradnik krok po kroku 2023

Zastanawiasz się jak usunąć konto na Facebooku? Dostęp do mediów społecznościowych niesie za sobą istotne korzyści, związane przede wszystkim z możliwością bezpośredniego uczestnictwa w wielu aktywnościach oraz szybkim, łatwym dostępie do informacji na temat swoich znajomych oraz osobach publicznych. Facebook, którego głównym twórcą jest Mark Zuckerberg wielu z nas zabiera jednak kilka godzin dziennie, które można by wykorzystać na aktywny wypoczynek lub przeznaczyć najbliższym. Usunięcie konta na facebooku może mieć również podłoże formalnoprawne. Nie wszyscy godzą się z nieustannymi zmianami, związanymi z pozyskiwaniem danych użytkowników, śledzenie aktywności oraz automatyczny dobór reklam. Jeśli zdecydujesz się zaprzestać aktywności na Facebooku musisz wiedzieć jak przeprowadzić usuwanie konta.

Jak usunąć konto na Facebooku - dwie możliwości

Usunięciu konta na Facebooku mogą towarzyszyć silne emocje. Jeżeli w wyniku zdarzeń osobistych lub działań twórców platformy chcesz pozbyć się konta na facebooku i tym samym odciąć się od aktywności w mediach społecznościowych musisz przejść przez proces usuwania konta krok po kroku. Do wyboru masz dwie opcje:

  • usunięcie konta na facebooku na stałe, związane z całkowitą utratą postów, zdjęć i całego profilu,

  • dezaktywację konta na fb na jakiś czas, które pozwoli Ci aktywować ponownie dostęp do platformy, a tym samym swojego profilu i danych, w nim umieszczonych.

Aby przejść do opcji usuwania konta na fb musisz włączyć swój profil, a następnie w prawym górnym rogu facebooka wybrać ikonkę ustawień (koło zębate). Kliknij tę ikonę, aby przejść do menu ustawień.

Jak usunąć konto na Facebooku na stałe krok po kroku?

Po przejściu do menu ustawień w FB znajdziesz opcje, związane z informacjami osobistymi, tłumaczeniami postów, płatnościami za reklamy, zamówieniami i płatnościami, a także dostępem i kontrolą. Aby usunąć konto musisz wybrać opcję dostępu i kontroli. Po kliknięciu w tę opcję przejdziesz do zakładki ustawień statusu "In memoriam" oraz Dezaktywacji i usuwania konta. Aby na stałe usunąć konto na facebooku wybierz opcję Usuwanie konta, która spowoduje stałą dezaktywację konta wraz z utratą Twoich danych, zamieszczonych w profilu.

Usuwanie konta na Facebooku, by nie zniknęło na stałe

Jeżeli zależy Ci na pozostawieniu opcji powrotu do Facebooka i nie chcesz permanentnego usunięcia nie musisz wybierać opcji trwałe usunięcie. Dzięki możliwości czasowej dezaktywacji konta możesz korzystać z funkcjonalności Messengera i innych produktów Oculusa. Twoja aktywność oraz profil nie będą widoczne, nie będzie można ich znaleźć na facebooku. Konto na Facebooku będzie niewidoczne, a w przypadku chęci odzyskania dostępu będzie można je odzyskać. Zdjęcia i posty nie zostaną usunięte, jednak nie będziesz mieć dostępu do swojego profilu i swoich informacji. Czasowa dezaktywacja konta na facebooku przebiega tak samo jak usunięcie konta na stałe z tą różnicą, że w opcjach ustawień należy wybrać nie stałe usunięcie konta, a dezaktywację czasową. Wszystkie czynności, związane zarówno ze stałym, jak i czasowym usunięciem konta wymaga ważnej czynności, takiej jak wpisanie hasła. Dzięki temu postronna osoba nie może usunąć Twojego konta na facebooku. 

Jakie mogą być efekty usunięcia konta na FB?

Media społecznościowe znacznie wpływają na nastrój użytkowników oraz ich codzienność. Już czasowe usunięcie konta na fb może poprawić samopoczucie, zmniejszyć skłonność do zaburzeń lękowych i depresyjnych, co udowodnili naukowcy. Jeśli chcesz usunąć konto na fb zastanów się, czy zmiany mają być czasowe czy trwałe. Dla tych, którzy usunęli konto na facebooku na stałe jest jeszcze możliwość odzyskania go w ciągu trzydziestu dni od daty usunięcia konta. Należy zwrócić się w tym celu do władz serwisu.

Other Related Posts:

Jak stworzyć silne hasło - poradnik 2023

Jak stworzyć silne hasło - poradnik 2023

Pamiętaj, silne hasło to hasło, które jest trudne do odgadnięcia lub złamania. Jeżeli chcesz utworzyć silne hasło, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik. Oto kilka cech, które charakteryzują silne hasło:

  1. Długość: Silne hasło powinno składać się z co najmniej 12 znaków, im dłuższe tym leps...

19-02-23 0:00
Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik na 2023 rok.

Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik na 2023 rok.

Wielu użytkowników takich portali społecznościowych, jak Instagram po jakimś czasie użytkowania podejmuje decyzję o usunięciu konta. Powodów takich decyzji jest wiele, ale najczęściej są to obawy dotyczące prywatności. Choć nie brakuje też decyzji, których głównym powodem jest brak czasu na prowadze...

23-01-23 0:00