Jak stworzyć silne hasło – poradnik 2023

Jak stworzyć silne hasło – poradnik 2023


  • Udostępnij na Pinterest

Pamiętaj, silne hasło to hasło, które jest trudne do odgadnięcia lub złamania. Jeżeli chcesz utworzyć silne hasło, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik. Oto kilka cech, które charakteryzują silne hasło:

  1. Długość: Silne hasło powinno składać się z co najmniej 12 znaków, im dłuższe tym lepsze.
  2. Złożoność: Hasło powinno składać się z różnych typów znaków, takich jak małe i duże litery, cyfry i znaki specjalne. Im bardziej różnorodne znaki, tym trudniej złamać hasło. Uwierz nam, da się zrobić złożone hasło, które jest silne i łatwe do zapamiętania. Hasło nie powinno zawierać następujących po sobie znaków. 
  3. Unikalność: Nie używaj tych samych haseł do różnych kont. Każde hasło powinno być unikalne i trudne do odgadnięcia.
  4. Brak oczywistości: Unikaj łatwych do odgadnięcia haseł, takich jak słowa ze słownika, imiona, daty urodzenia czy numeru telefonu. Hasło powinno być losowe i nie powinno zawierać oczywistych informacji o użytkowniku.
  5. Bez powiązania z użytkownikiem: Unikaj haseł powiązanych z użytkownikiem, takich jak imię lub nazwisko. Takie haseł są łatwe do odgadnięcia.
  6. Regularna zmiana: Regularnie zmieniaj swoje hasła, np. co trzy miesiące. Pamiętaj że każde nawet silne i bezpieczne hasło może zostać złamane, dlatego dobre hasło to takie, które co jakiś czas jest aktualizowane.
  7. Bez zapisu: Nie zapisuj swojego hasła na kartce papieru lub w notatniku na komputerze. Użyj bezpiecznego menedżera haseł lub przechowuj hasła na specjalnym urządzeniu do przechowywania haseł.

Pamiętaj, że silne hasło jest jednym z podstawowych kroków w celu zabezpieczenia Twoich kont i danych. Dobrze dobrane hasło może chronić Cię przed atakami hakerów i złodziei danych. Bezpieczne hasło to takie, które będzie trudne do odgadnięcia i zapewni Ci większe bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzeń oraz aplikacji.