Gry planszowe w 2022 roku – które się wyróżniają?

Gry planszowe w 2022 roku – które się wyróżniają?


  • Udostępnij na Pinterest

Ostatnie lata przynoszą coraz większą ilość niezwykle interesujących i innowacyjnych planszówek. Warto spojrzeć na najciekawsze tytuły tego roku, aby przekonać się, czy utrzymują one tę passę. 

Dowiedz się więcej: Gry planszowe w 2022 roku – które się wyróżniają?

W co warto zagrać w 2022?

Rok się jeszcze nie skończył, a już można zagrać w wiele nowych propozycji. Które z nich wprowadzają największe zamieszanie do planszowego świata?

  • Batman: Everybody Lies – wyczekiwana przez wielu miłośników mechaniki systemu dalszych tropów, jak i mechaniki ukrytych motywacji, gra ta oferuje możliwość pośredniej kooperacji. Każdy szuka innego zakończenia, przez co współpraca może okazać się trudnym zadaniem. Jest to gra polskiego autora, Ignacego Trzewiczka, w którą bawić może się grupa od 2 do 4 osób.
  • Wiedźmin: Stary Świat – jest to opcja dla fanów mechaniki budowania talii, zarządzania ręką i rozwijania swojego bohatera. Oczywiście łączy się to z cudownym uniwersum Wiedźmina. Pozycja ta została najlepiej sfinansowaną grą na platformach crowdfundingowych w 2021 roku. Jest to sukces, który pobić może jedynie rozgrywka stworzona przez Łukasza Woźniaka. Zagrać mogą zarówno solowi gracze, jak i grupy do 5 osób.
  • Beast – jest to gra z asymetrycznością w głównej roli, która łączy się z mechaniką ukrytych ruchów, wzmacnianiem i niezwykle interesującym klimatem. Gracz wciela się tutaj w tytułową bestię, która poluje na zwierzynę i ludzi. Zadaniem pozostałych graczy jest powstrzymanie jego działań. Stworzona przez studio Galakta, gra ta przeznaczona jest dla grup od 2 do 4 graczy.

Patrząc na najciekawsze gry planszowe w 2023 roku można zauważyć jeszcze wiele innych pozycji, jednak wymienione tytuły wyróżniają się innowacyjnym podejściem i pięknym, wciągającym klimatem.