Gry planszowe na bazie książek

Gry planszowe na bazie książek


  • Udostępnij na Pinterest

Książki i gry to udana kombinacja, istnieje wiele planszówek tworzonych na bazie interesujących tworów literackich. Ich szeroki wybór sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie. Przedstawiamy najciekawsze gry planszowe na podstawie książek.

Dowiedz się więcej: Gry planszowe na bazie książek

Gry planszowe fantasy

Najbardziej liczna gier planszowych inspirowanych książkami powstaje na bazie utworów z gatunku fantastyki. Pierwszą z nich jest niedawno wydany Wiedźmin: Stary Świat. Gra przypadnie do gustu fanom dzieł Andrzeja Sapkowskiego, pozwala na wcielenie się w profesjonalnego zabójce potworów i podróżowanie po świecie pełnym niebezpieczeństw. W trakcie rozgrywki gracze korzystają z pięknie ilustrowanych kart pozwalających na wykonywanie różnych czynności. Kolejna pozycja to Świat Dysku: Sekary, która daje możliwość zagłębienia się w zabawne uniwersum stworzone przez Terry’ego Pratchetta. Na tym nie koniec istnieją gry stworzone na podstawie książek H.P. Lovecrafta, Georga R.R. Martina i wielu innych znanych autorów fantastyki.

Gry na bazie klasyki

Kolejna grupa gier planszowych to pozycje tworzone na bazie literackiej klasyki. W tym wypadku warto zacząć od pozycji Holmes: Sherlock & Mycroft. Przygody popularnego detektywa stanowią wspaniałą bazę do tworzenia gier planszowych. Wspomniana pozycja zawiera wiele różnorodnych wariantów, dzięki czemu szybko się nie nudzi. Inna ciekawa gra na bazie klasyki to Mały Książę: Stwórz mi planetę. Jej rozgrywka pozwala na wcielenie się w przyjaciół tytułowego bohatera i na wspólne budowanie planety.