Gry planszowe na bazie filmów.

Gry planszowe na bazie filmów.


  • Udostępnij na Pinterest

Ponowne spotkanie z ulubionym uniwersum

Gry planszowe to produkty pozwalające na wielogodzinną zabawę. Niektóre produkty są na tyle rozbudowane, że posiadają własne mechaniki ekonomiczne i wymagają strategicznych decyzji. Inne natomiast to proste karcianki, które zajmują jedynie kilka minut, aby rozegrać turę. Nie bez znaczenia pozostaje przedstawiona w grze fabuła i świat. 

Szczególnie popularnymi są wykreowane uniwersa na bazie popularnych filmów. Takie adaptacje to doskonała metoda na ponowne przeniesienie się do świata ulubionego filmu. Tego rodzaju produkcje często poszerzają warstwę fabularną danej produkcji, bądź wprowadzają alternatywną wersję rzeczywistości. Oba warianty to doskonały pomysł na rozszerzenie wiedzy o ulubionym uniwersum oraz ponowne zanurzenie się w wykreowany świat.

Popularne pozycje

Gra o tron to jedna z popularniejszych gier planszowych. Serial przez wiele lat zgromadził sobie oddaną rzeszę fanów, która pragnęła rozszerzyć swoje wiadomości o świecie sięgając do produkcji planszowej. Rozgrywka przenosi graczy do zmagań politycznych o przejęcie władzy w Westeros. Podczas rozgrywki można tworzyć sojusze bądź brutalnie wykańczać swoich znajomych. Rozgrywka trwa wiele godzin i przewidywana jest od trzech do sześciu osób.

Innymi popularnymi produktami planszowymi jest Diuna: ImperiumOjciec Chrzestny albo Władcy Pierścieni. Każdą z produkcji charakteryzuje rozbudowany system rozgrywki i możliwość wcielenia się w swoje ulubione postacie. Są one oczywiście wieloosobowe, a rozgrywki mogą zająć po kilka godzin.