Gry planszowe idealne do zabrania na wakacje

Gry planszowe idealne do zabrania na wakacje


  • Udostępnij na Pinterest

Wakacje to czas odpoczynku i rozrywek. Kojarzą nam się przede wszystkim z przygodami oraz przyjemnościami, a także innym niż zazwyczaj spędzaniem czasu. Wielu z nas planuje wakacyjne podróże, inni natomiast pozostają w domach. Obie formy spędzenia wolnego czasu są wspaniałe i dają nam wiele możliwości. Ale co jeśli pogoda nie dopisze i zamiast wakacyjnych przygód pozostanie nam siedzenie w hotelowym pokoju? Z pomocą przyjdą nam planszówki.

Aby jednak spełniły swoje zadanie, należy odpowiednio przemyśleć ich wakacyjny wybór. Skład grającej grupy, czyli wiek oraz zainteresowania poszczególnych uczestników w głównej mierze go determinują. Jeśli będziemy grywać z dziećmi, nie bierzmy gier planszowych o skomplikowanych i niezrozumiałych dla dziecka zasadach, jeśli będziemy grywać w gronie dorosłych osób, które uwielbiają łamigłówki, zabierzmy ze sobą głównie gry logiczne itp.


Oto trzy klasyczne gry, które lubi większość z nas i właśnie z tego powodu idealnie sprawdzą się na wakacyjnych wyjazdach:
– Chińczyk – prosta, ale jakże fascynująca gra! Zaletą tej planszówki jest jej niewielki rozmiar oraz łatwe zasady. Do gry potrzebna jest tylko plansza, 4 pionki dla każdego gracza (ilość graczy 2-4) oraz kostka do gry. Grę w Chińczyka opanują nawet małe dzieci, które potrafią już liczyć.
– Monopoly – czyli handel nieruchomościami, który zapewni fascynującą rozrywkę na długie godziny. Jest przeznaczony dla 2-6 graczy w wieku powyżej 8 lat. Oprócz dostarczenia wspaniałej rozrywki Monopoly rozwija również zdolność strategicznego myślenia. 
– Rummikub – logiczna gra, w której układa się serie lub grupy kości według ustalonych zasad. Zapewni wiele rozrywki, ponieważ jedna rozgrywka może trwać przez długi czas. Ta gra nie zajmuje zbyt dużo miejsca, dlatego jest idealna do zabrania w podróż.