piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównagry planszoweGry planszowe dla par

Gry planszowe dla par

Gry kojarzą się najczęściej z rozrywką i dobra zabawą. Można wyróżnić różne rodzaje gier planszowych jedną z ciekawszych rodzaj są gry dla par. Na rynku można znaleźć gry, które idealnie wpasują się jako pomysł na randkę i umilą wspólny wieczór we dwoje. Jednym gry dla par będą kojarzyć się z grami erotycznymi, które jakiś czas temu były dość popularne i chodziło w nich o wzbudzenie pożądania w drugiej osobie i miłosne igraszki, ale w poniższym artykule znajdziecie garść inspiracji na temat gier dla par, które mają bardziej wartościowe przesłanie.

Gry planszowe dla par z przesłaniem

Obecnie na rynku można znaleźć przynajmniej kilkanaście ciekawych propozycji gier dla par. Coraz więcej osób, zauważa, że wspólnie spędzony czas z drugą połówką jest tym co buduje wspólnie związek. Zabieganie i zapracowanie dzisiejszego społeczeństwa sprawia, że część osób ma mało czasu dla drugiej osoby, właśnie dlatego jeśli znajdzie się tą chwilę warto ją wykorzystać produktywnie. Spędzić wspólnie czas na budowaniu relacji. Drugą grupą osób, którym zaleca się sięgnięcie po gry dla par są pary, które narzekają na wkradającą się w ich związek rutynę. Warto wtedy sięgnąć po niekonwencjonalne metody i rozwiązania, które na nowo zbliżą do siebie. Gry dla par, które wzmacniają wspólną więź i prowadzą do wspólnego zrozumienia i dialogu to świetna propozycja na prezent.

Granie w parze? Wspólne zadania lub dialog

Większość gier stworzonych dla par opiera się na wspólnie wykonywanych zadaniach lub robieniu drugiej połówce niespodzianek zgodnie z wytycznymi gry. Są też gry, których skupiają się na tym by pary zaczęły prowadzić wspólny szczery dialog i mówić o tym co jest dla nich ważne. Gry dla par mają za zadanie sprawić by para spędziła miły czas, po za tym budowała wspólną więź i czuła się dobrze w swoim towarzystwie. 

Ciekawa forma spędzania czasu we dwoje

Gry planszowe dla par to bardzo ciekawa i niekonwencjonalna metoda na spędzenie czasu we dwoje. Poświęcenie uwagi drugie osobie, wysłuchanie jej lub wykonanie zadania to coś co sprawia, że można dużo dowiedzieć się o potrzebach i emocjach swojej drugiej połówki. Cykliczne granie w gry dla par może mieć pozytywne skutki, które wzmocnią związek i nauczą jak okazywać uczucia drugiej połówce. Gry, które wspomagają odkrywanie emocji, uczuć i myśli drugiej osoby to świetna inwestycja w związek. Zaprocentują nie tylko silniejszą więzią, ale również lepszym zrozumieniem ukochanej osoby.

Gry dla par, które warto poznać

Każda z par może znaleźć grę, która będzie najlepiej pasować do ich związku.

Poniżej tylko kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę:

– Gra w relacje. Związek. Została stworzona z myślą o poprawieniu relacji w związku. Autorami tej gry są m.in. psycholodzy, terapeuci i pary będące w związkach. Gra w relacje pozwala na otworzenie się przed swoją drugą połówką, sprawia, że lepiej można zrozumieć to co czuje. Dzięki grze można odkryć nie tylko coś nowego w swoim partnerze, ale również w sobie. 

– Talia Ja- Ty. To gra, która została stworzona przez terapeutkę. Głównym założeniem gry jest pogłębianie relacji i świadomości drugiej połówki. Gra składa się z 50 kart. Na każdej karcie umieszczone są dwa pytania. 

– rozmawiaj.MY – związki. To gra stworzona, by prowadzić wspólny dialog. Pomaga parom rozmawiać na wiele różnych tematów, przy tym dobrze się wspólnie bawiąc. Pytania do gry zostały tworzone przy współpracy z psychologami. Gra polega na wybieraniu kart i zadawaniu lub odpowiadaniu na zadanie pytanie. 

– Ego Love. To gra z uroczą planszą do gry w kształcie serca i kartami z pytaniami. Gra zapewnia nie tylko możliwość lepszego poznania się, ale również świetną zabawę. Pytania są często śmieszne. Dodatkowym atutem tej gry jest to, że posiada aż 165 kart co sprawia, że rozgrywka jest ciekawa.

– Gierki małżeńskie to gra planszowa ilustrowana rysunkami Andrzeja Mleczki. Szata graficzna sama w sobie zachęca do gry, a rozgrywka jest świetna. Można grać w nią w jedną parę lub zapraszając do gry jeszcze trzy inne pary. Ciekawym rozwiązaniem tej gry jest to, że łączy w sobie planszówkę z grą w kalambury. Zadania podzielone są na cztery różne kategorie. Grając w grę jako para osoba, która wygra ma możliwość wybrać jedną z czterech nagród jakimi są: gotowanie, sprzątanie, prasowanie lub seks. To zdecydowanie gra dla par lubiących dobry humor.

Podsumowując gry planszowe dla pary to wyjątkowy sposób na spędzenie wspólnego czasu. Warto czasem zamiast włączenia kolejnego filmu, wyłożyć na stół planszówkę i wspólnie odkryć coś nowego w drugiej osobie. Wspólne budowanie relacji przy użyciu gier dla par jest na pewno łatwiejsze dla osób, które gdzieś pogubiły się w rutynie, ale też dla par, które są w nowym związku i chcą dowiedzieć się czegoś nowego o swojej drugiej polówce. Czasem łatwiej wyrazić to co się czuje gdy ktoś zada konkretne pytanie, a większość wymienionych gier właśnie opiera się na pytaniach. 

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Aktualności