Gry planszowe dla dzieci od 9 lat

Gry planszowe dla dzieci od 9 lat


  • Udostępnij na Pinterest

Znalezienie gry planszowej, która będzie jednocześnie edukować i bawić 9-latka, brzmi jak niełatwe zadanie. Ale bądź spokojny – po przeczytaniu tego tekstu, Twoje dzieci będą ciche jak myszy – z wyjątkiem okazjonalnych pisków śmiechu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gry dla 9-latka?

Gry planszowe dla dzieci w wieku od 9 lat powinny być zabawne, edukacyjne, interaktywne i stanowić wyzwanie, aby utrzymać ciągłe zaangażowanie dzieci. Najlepiej zwrócić uwagę na gry, które uczą dzieci umiejętności rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia oraz przekazują użyteczną wiedzę.

Najlepsze gry planszowe dla dzieci w tym wieku to takie, które są dobrze zaprojektowane, łatwe w obsłudze i wielopokoleniowe. Podczas gdy dobre gry planszowe dostarczają rozrywki – świetne gry planszowe są kształcące i zabawne dla wszystkich członków rodziny.  

To bardzo istotne przy wyborze idealnej gry planszowej dla 9-latków, aby skupić się na umiejętnościach komunikacyjnych i aspekcie współpracy. W tym wieku rozwijają się intensywnie umiejętności społeczne dzieci, a granie w gry planszowe to niesamowity sposób na spędzenie czasu z rodziną lub grupą przyjaciół. Poza wsparciem umiejętności i wartością edukacyjną wspólna gra stworzy niewątpliwie cenne wspomnienia na długie lata. 

Warto też postawić przy wyborze gier na takie, które wspierają rozwój strategicznego myślenia. W tym wieku zdolności poznawcze dzieci rozwinęły się do tego stopnia, że mogą dłużej skupiać uwagę i tworzyć bardziej złożone strategie. To tworzy świetną listę fajnych gier do grania.

5 gier idealnych dla dzieci w wieku 9 lat

 Dixit

Dixit to, beztroska gra ze wspaniałą grafiką, w której twoja wyobraźnia otwiera opowieść.

To zdecydowanie gra wspierająca kreatywność i pobudzająca wyobraźnię dla dzieci i dorosłych. Fantastyczna dla 9-latków uwielbiających improwizować i wymyślać kreatywne historie.

Carcassonne

Po pierwszej rozgrywce w Carcassonne przestaniesz szukać więcej gier edukacyjnych do zabawy z dziewięciolatkami w domu! Gra ma proste zasady, ale wymaga strategicznego myślenia, aby wygrać. Jeśli Twoje dzieci są wielkimi fanami zwierząt, najlepsza będzie wersja Carcassonne: Safari. Gra zabiera w podróż na sawannę, aby odkryć wiele różnych egzotycznych i pięknych zwierząt. Podobnie jak w oryginale, jest to klasyczna gra w układanie kafelków, ale z wyjątkową oprawą. 

Osadnicy z Catanu

Jeśli szukasz fajnych gier dla 9-latków, powinieneś dać szansę Catanowi! To wielokrotnie nagradzana gra planszowa, której celem jest budowanie cywilizacji. Gra jest wymagająca, ale idealna dla bystrych dzieci. Twoje dziecko musi strategicznie myśleć o zbieraniu i handlu swoimi zasobami ze społecznościami innych graczy, jednocześnie koncentrując się na zdobyciu dziesięciu punktów zwycięstwa. 

 Vudu

W trakcie gry staramy się rzucać kolejne uroki na naszych przeciwników, zmuszając ich do zachowania się w coraz bardziej absurdalny sposób i utrudniając im grę. Mnóstwo przy tym śmiechu, zwłaszcza podczas gry z dziećmi. Wiek 9 lat stanowi optymalny okres kształtowania sprawności ruchowej, a rozgrywka w Vudu opiera się nie tylko na statycznej grze, wiele z klątw rozwija motorykę i artykulację tak ważną dla dzieci w tym wieku.

To jedna z najlepszych gier zespołowych dla 9-latków. W tej grze gracze muszą współpracować, aby złamać powiązane kody. Gra ma łatwe do opanowania zasady, a rozgrywka na zasadzie skojarzeń sprawia mnóstwo frajdy i potrafi rozbawić. Gra posiada też wersje z ulubionymi przez dzieci postaciami z filmów Marvela i Disneya.

Gry planszowe mogą pomóc dzieciom rozwinąć wiele umiejętności poznawczych i społecznych w bezstresowym środowisku. Jeśli spodobała Ci się ta lista najlepszych gier planszowych dla 9-latków! Daj znać w komentarzu, czy brakuje tu któregoś z ulubieńców Twoich dzieci? Które z wymienionych gier już wypróbowaliście?