Gry planszowe dla dzieci od 6 lat

Gry planszowe dla dzieci od 6 lat


  • Udostępnij na Pinterest

Rodzinna rozrywka z sześciolatkiem nie musi oznaczać konieczności biegania za piłką lub spędzania czasu przed telewizyjnym ekranem. Szukaj ciekawych, rozwijających alternatyw dla kreskówek oraz aktywności fizycznej, która owszem jest doskonałym i zdrowym sposobem na wspólny wypoczynek, ale w wielu sytuacjach nie jest możliwa. Jeśli chorujecie, pogoda nie dopisuje lub macie ochotę na chwilę rodzinnego pogawędzenia przy stole, wybierzcie grę planszową, przeznaczoną dla dzieci od szóstego roku życia oraz dla młodzieży i dorosłych. 

Gry planszowe 6+, zwróć uwagę na oznaczenia

Gry planszowe opracowywane są z uwzględnieniem minimalnego wielu graczy, umożliwiającego całkowite zrozumienie jej zasad, umiejętność prawidłowego użycia jej elementów oraz dostosowanie tempa gry do szacowanego czasu jej przebiegu. Wysokiej jakości, starannie przemyślane gry planszowe dla dzieci powyżej szóstego roku życia bazują na umiejętnościach, jakie dziecko w tym wieku powinno posiadać. Gry planszowe 6+ posiadają oznaczenie, umożliwiające zakup produktu, dedykowanego tej kategorii wiekowej. Jeżeli do użytku przez sześciolatka wybierzesz grę 8+ lub 10+ może okazać się, że dziecko zniechęcą niezrozumiałe zasady lub zbyt trudne wymagania dla uczestników. Gry planszowe dla dzieci powyżej szóstego roku życia posiadają atrakcyjną, kolorową stylistykę, która zachęca dziecko do aktywności umysłowej. 

Na co wpływają gry planszowe dla dzieci od sześciu lat?

Planszowe gry dla sześciolatków, starszych dzieci i dorosłych powstają nie dla samej idei miłego spędzania czasu w gronie grających. To oczywiście jest jednym z elementów, wpływających na funkcjonalność produktu, ale nie należy zapominać o edukacyjnych walorach gier, pozwalających dziecku uczyć się przez zabawę. Gry planszowe pozwalają na czas, spędzony w gronie bliskich oraz rozwój wielu umiejętności i zainteresowań. Produkty, dedykowane dla dzieci sześcioletnich i starszych uczą logicznego myślenia, konstruowania, realizacji i zmian strategii, pobudzają kreatywność, ćwiczą refleks oraz kreują styl poczucia humoru, jaki dziecko pozwala sobie tworzyć. Dzięki wyborowi konkretnej gry planszowej możesz wpłynąć na rozwój konkretnych dziedzin u swojego dziecka. Gry planszowe pozwalają również zrozumieć rodzicowi, jakie cechy i zdolności dominują u dziecka. Jeżeli zastanawiasz się, co jest silną stroną sześciolatka, co go interesuje i inspiruje, zakup kilku, różnych gier planszowych pomoże Ci ocenić sytuację. 

Najpopularniejsze gry planszowe dla dzieci od 6 lat

W kategorii od sześciu lat znajduje się wiele gier planszowych, które już zyskały szerokie grono miłośników oraz propozycje, które dopiero zdobywają serca użytkowników. Lubiane gry planszowe cechuje wartki przebieg potyczki, atrakcyjna szata graficzna, lubiane postacie/bohaterzy gry oraz łatwość zrozumienia jej zasad. Nieskomplikowane, rozwijające, ciekawe gry planszowe, popularne w kategorii 6+ to przede wszystkim Pełny kurnik, Pędzące żółwie (wersja ślimaki, jeże), 5 sekund, Dooble, Polski Biznes. Wybierz gry planszowe, w które chętnie zagra cała rodzina. Ich zasady oraz wygląd powinny zachwycać, a doskonałą zabawę zagwarantuje nie tylko wartość merytoryczna, ale pokłady dobrego humoru i wybuchy śmiechu, możliwe przy każdej potyczce. Wybieraj gry, w których maksymalna liczba graczy odpowiada liczbie domowników, aby nikt nie poczuł się wykluczony. Gry planszowe dla sześciolatków są proste, jednak nie są to produkty, dedykowane dzieciom przedszkolnym, których wiedza i umiejętności mogłyby okazać się niewystarczające.