Gry planszowe dla dzieci od 10 lat

Gry planszowe dla dzieci od 10 lat


  • Udostępnij na Pinterest

Gry planszowe dla dzieci od 10 lat – czym się charakteryzują?

Gry planszowe dla dzieci od 10 lat są niezwykle zróżnicowane. Wśród licznych propozycji można znaleźć takie, które kosztują 15, ale również ponad 200 złotych. Dziecko w wieku 10 lat ma już sporą wiedzę. Z tego względu to od tego wieku dzieci mogą grać w takie kultowe gry jak Monopoly, Bingo, czy Scrabble. Wiele z dostępnych w sklepach z takimi produktami propozycji zawiera elementy związane z ulubionymi postaciami, grami, czy filmami dzieciaków. Wśród nich można znaleźć gry związane z Minecraftem lub uniwersum Marvela, czy Harry’ego Pottera. Wśród propozycji można znaleźć również takie, które polegają budowaniu miasta, czy przewodzeniu plemienia. W przypadku tego rodzaju gier każda rozgrywka jest unikalna. Z tego względu rodzina może przez lata do niej wracać, nie nudząc się. Oprócz tego można znaleźć gry przestrzenne, takie, które polegają na rozwikłaniu zagadki lub posiadaniu wiedzy na temat świata i historii. Wybór jest naprawdę zróżnicowany, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie propozycje dostosowaną do preferencji dziecka.

Gry planszowe dla dzieci od 10 lat – popularne propozycje

Wśród popularnych gier przeznaczonych dla dzieci, które ukończyły 10. rok życia, można wyróżniać serie gier CATAN, do których należą takie gry jak Galaktyka CATAN, Catan Odkrywcy i Piraci, czy Osadnicy z Catanu Kupcy i Barbarzyńcy. Każda z tych gier jest niezwykłą przygodą. Pomagają one dziecku ustalać odpowiednią strategię działania, ale również uczą podejmowania decyzji i mierzenia się z ich konsekwencjami. Dodatkowym atutem tej serii jest interakcja między uczestnikami polegająca m.in. ma wymianie. Dla osób, które ukończyły ten wiek, przeznaczona jest również kultowa seria gier Monopoly. Dla wielu osób była to pierwsza styczność związana z zarządzaniem dużymi pieniędzmi. W tej znanej grze, która zbiera od lat pozytywne opinie, przemycone są elementy edukacyjne. Dziecko dobrze się bawiąc przy okazji, będzie miało możliwość podszlifowania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, a nawet matematyki. Również w przypadku tej gry każda rozgrywka może wyglądać zupełnie inaczej.

Gry planszowe dla dzieci od 10 lat – dlaczego warto w nie zainwestować?

Gry dla dzieci od 10 lat to doskonała alternatywa do spędzaniu czasu przy komputerze. Kupno ciekawego produktu jest doskonałą okazją do spędzenia dziecka z innymi członkami rodziny lub rówieśnikami. To doskonała reakcja, aby kształtować wzajemne reakcje. Wiele gier dla dzieci w tym wieku jest nakierowanych na konieczność współpracy. Odpowiednia dynamika gry i możliwość wykonywania interesujących akcji to rozrywka na długie godziny. Co ciekawe, gry planszowe to również okazja do zmierzenia się z trudnymi emocjami i poznanie zasad gry fair play. Tego rodzaju prezent to również nierzadko możliwość rozwijania logicznego myślenia, koncentracji, a także ćwiczenie pamięci. Tego rodzaju umiejętności z pewnością okażą się przydatne w szkole dziecka. Wiele gier dla dzieci w tym wieku uczy również obmyślania odpowiedniej strategii oraz bycia kreatywnym w dążeniu do celu. Niektóre z propozycji dostępnych na rynku opiera się na typowo wiedzowych pytaniach i przybierają formę teleturnieju. Dzięki temu młode osoby będą mogły zobaczyć, że dobywanie wiedzy może być niezwykle ciekawym doświadczeniem pełnym emocji. W bogatej ofercie sklepów można znaleźć propozycje, które dodatkowo ćwiczą szybkość, a także determinacji w dążeniu do zamierzonego celu. Niektóre z gier to również doskonała okazja na łączenie przyczyny ze skutkiem.