Gry planszowe dla dorosłych

Gry planszowe dla dorosłych


  • Udostępnij na Pinterest

Gry planszowe dla dorosłych

Gry planszowe dla dorosłych- doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu

Gry planszowe to doskonały pomysł na spędzenie wolego czasu w gronie znajomych. Jest to propozycja na rozrywkę w gronie dorosłych nie tylko na nudne, długie, zimowe wieczory we dwoje. Gra planszowa może stanowić doskonałą alternatywę dla kart, może urozmaicić rodzinny obiad czy kolację. Może także być sposobem na zabicie nudy w podróży.

Gry planszowe dla dorosłych- co to konkretnie jest?

Gr planszowe dla dorosłych to nic innego jak, znane wszystkim z dzieciństwa gry, dostosowane do potrzeb i zainteresowań dorosłych. Możemy je podzielić na takie, w które gra się we dwoje lub w większym gronie. Gry dla dwojga często mają zabarwienie erotyczne i są idealną opcją na podkręcenia atmosfery w związku.

Gry przeznaczone dla większego gona mogą umilić spędzanie wolnego czasu w gronie najbliższych zarówno dorosłych jak i nastolatków. Bogata oferta takich gier na rynku sprawia, że każde grono znajdzie coś dla siebie. Gra planszowa to świetny pomysł w obecnych, niespokojnych czasach- można zaoszczędzić pieniądze na wyjście do kina, teatru czy pubu, a i tak świetnie się bawić!

Zalety ze wspólnego spędzania czasu przy planszówkach

Gry planszowe dla dorosłych mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, ze nie wymagają użycia monitora. Pozwalają odpocząć oczom i spotkać się bezpośrednio z ludźmi, a jednocześnie zapewniają emocje jak gry komputerowe. Są zatem doskonałą alternatywą dla wszystkich, którzy chcą zrobić sobie przerwę w aktywnościach komputerowych.

Są ie duże i lekkie, można więc zabrać je ze sobą wszędzie- na piknik, biwak czy plażę.

Rozwijają kreatywność, wyobraźnie, pozwalają uruchomić analityczne myślenie.

Jakie gry wybrać?

Można zdecydować się na jedną z klasycznych, znanych wszystkim z dzieciństwa gier takich jak np. Scrabble polegające na wyszukiwaniu i układaniu słów z wylosowanych liter.

Inną cie propozycją dla dorosłych może być gra Rummikub polegająca na pozbywaniu się kostek z liczbami dzięki układaniu ich w odpowiednie ciągi. Gra przeznaczona jest dla około 2-4 graczy.

Ciekawą grą może okazać się karciana gra o nazwie Tajniacy. Potrzeba tutaj minimum czworo graczy, którzy podzielą się na dwie drużyny, a ich zadaniem jest odgadnięcie kryptonimu znanego tylko szefom drużyn. Prawdziwa gratka dla miłośników tajnych misji szpiegowskich.

7 cudów świata gra dla osób pragnących przenieść się do krainy gdzie można stworzyć cywilizację, czy stać się antycznym przywódcą. Gra podzielona na trzy ery, w trakcie których tworzone są cuda świata.

Gry tylko dla dwojga

Gra planszowa tylko dla dwojga może okazać się wspaniałym sposobem na ożywienie związku. Może pomóc przełamać codzienną rutynę i zbliżyć do siebie partnerów. 

Są to nie tylko gry o lekkim zabarwieniu erotycznym, ale także gry zmuszające do wyznań i bliskich rozmów. Wśród gier dla dorosłych można znaleźć propozycje, które będą się idealnie nadawały jako prezent na wieczór panieński czy kawalerski.

Można tutaj wymienić gry takie jak np. Ukryte pragnienia. Jest to gra karciana, w której karty podzielone są na karty zobowiązań i rozkoszy. Można także wybrać grę Rozmawialnik czyli grę zawierającą 40 kart z ciekawymi pytaniami zachęcającymi do długich rozmów. Dla osób szukających bardziej aktywnych gier dobra będzie klasyczna Jenga czy Abalone- gra logiczna . Trzeba tu przyjąć odpowiednią strategię, aby jak najszybciej usunąć poza pole sześć kul przeciwnika.

Rozrywka i relaks w większym gronie

Oferta gier dla dorosłych jest bardzo bogata i może stać się interesującym hobby nie tylko w gronie znajomych, ale także w związku. Jest to dobry sposób na łatwe i niedrogie wprowadzenie w życie urozmaicenia i spędzanie czasu.

Warto zainteresować się ofertą planszówek i znaleźć coś dla siebie.