Eksplodujące kotki – recenzja 2022

Eksplodujące kotki – recenzja 2022


  • Udostępnij na Pinterest

Eksplodujące kotki- doskonała rozrywka dla każdego 

Eksplodujące kotki to gra karciana, która swoimi zasadami przypomina rosyjską ruletkę. Jej podstawowa, pierwotna wersja spotkała się z ogromną aprobatą i jest obecnie uważana za grę bestsellerową. Za pewne właśnie dlatego obecnie w sprzedaży dostępna jest nie tylko wersja dedykowana wszystkim graczom powyżej 12 roku życia, ale też wersja dla dorosłych. Tak czy inaczej, zasady gry są takie same- misją każdego z graczy jest uniknięcie wybuchu podczas naprzemiennego ciągnięcia kart. Gra z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kotów. 

Eksplodujące kotki – poręczna i prosta gra, która dostarcza rozrywki.

Gra posiada bardzo estetyczną i ciekawą grafikę, a dodatkowo- być może ze względu na fakt, że jest to mimo wszystko gra karciana- zapakowana jest w poręczne, proste pudełko, w którym skrywają się ładnie wydane karty z różnego rodzaju grafikami. Rysunki faktycznie są zabawne, zaskakujące, ciekawe i umilają czas graczom. Po otwarciu pudełka z grą oczom ukazują się dwa boksy z kartami. Chcąc dokładnie zaznajomić się z zasadami można obejrzeć filmik instruktażowy lub też przeczytać instrukcję. W grę będzie mogło jednocześnie grać od 2 do 5 osób. 

W jaki sposób grać w eksplodujące kotki? 

Celem każdego gracza jest pozostanie przy życiu, podczas kiedy inni natrafią na eksplodującego kotka i zostaną wyeliminowani z gry. Tak naprawdę trzeba się trochę nakombinować, aby sprytem pokonać innych zawodników. Talia zawiera 54 karty oraz 4 eksplodujące kotki. Przed rozpoczęciem gry należy tak dostosować ilość eksplodujących kotków, aby było ich o jeden mniej od ilości graczy. W ramach talii znajduje się też 6 kart specjalnych- każdy gracz otrzymuje jedną, a pozostałe wędrują do wspólnej puli. Po przetasowaniu kart każdy gracz otrzymuje ich 7. Karty muszą zostać potasowane, a następnie gracze będą je ciągnąć ze wspólnej puli tak, aby nie trafić na eksplodującego kotka. Rozgrywka daje możliwość zagrywania dowolną ilością kart, można (a nawet trzeba) dociągać karty z talii (jednakże to zawsze wiąże się z ryzykiem trafienia na eksplodującego kotka), ale można też nie zagrywać żadną kartą. Grę można modyfikować w trakcie, można stosować różnego rodzaju zagrywki- wszystko po to, aby nie wyciągnąć karty z eksplodującym kotkiem- wygrywa ten, kto najdłużej pozostanie przy życiu. 

Jaka jest grywalność eksplodujących kotków? 

Ogromną zaletą gry są jej proste zasady. Jednocześnie, zabawne grafiki i zawarty na kartach humor sprawia, że jest to idealna propozycja rozrywki- zarówno na niedzielne popołudnie jak i na domową imprezę. Nie trzeba długo wczytywać się w instrukcję, aby czerpać przyjemność z rozgrywki, a dodatkowo jest to gra emocjonująca, w której tylko jedna osoba zostaje zwycięzcą. Kolejną zaleta gry, która sprawia, że chętnie się po nią sięga jest fakt, że pojedyncza rozgrywka raczej nie trwa długo. Nawet przy maksymalnej liczbie graczy można przyjąć, że zwycięzca zostanie wyłoniony w około kwadrans czasu. Z punktu widzenia mechaniki gry i emocji, jakie powinna wyzwalać, znacznie lepiej gra się w nią w większym gronie osób niż w duecie. Zazwyczaj, gra spotyka się z pozytywnym odbiorem użytkowników, pojawia się tylko pytanie, czy będą chcieli zagrać w nią więcej niż raz. 

Gra ma proste zasady i jest bardzo przystępna, ale też warto zwrócić uwagę na fakt, jak bardzo jej powstanie było wspierane przez samych graczy. Był to jeden z projektów najchętniej wspieranych na platformie Kickstarter- ponad dwustu tysięcy graczy wsparło proces jej tworzenia kwotą przewyższającą 9 milionów dolarów. Wydaje się to wprost niesamowite- być może więc recepta na sukces tkwi w prostocie. Gra jest obecnie popularna na całym świecie- na pewno warto jest więc ją przetestować.