Cyber Monday 2023 – co warto sprawdzić i wiedzieć o promocjach i cenach

Cyber Monday 2023 – co warto sprawdzić i wiedzieć o promocjach i cenach


  • Udostępnij na Pinterest

Cyber Monday 2023 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z jego nadejściem konsumenci z całego świata przygotowują się do zakupów. To dzień, który obfituje w liczne atrakcyjne promocje, a w ostatnich latach stał się również okazją do znalezienia wyjątkowo obniżonych cen. W artykule tym omówimy znaczenie, porady oraz najlepsze praktyki związane z Cyber Monday 2023. Znajdziesz tu wszystko, co warto wiedzieć przed dokonaniem zakupów w tym dniu.

Co to jest Cyber Monday i kiedy wypada?

Cyber Monday jest to dzień w roku, który obchodzony jest tuż po święcie Dziękczynienia, czyli ostatni poniedziałek listopada. W 2023 roku Cyber Monday wypada 27 listopada. Jest to doskonała okazja do znalezienia wyjątkowych promocji i obniżek cen w sklepach internetowych. Black Friday  i Cyber Monday (Czarny piątek i Cyfrowy Poniedziałek) łącznie tworzą Black Week, czyli tydzień pełen atrakcyjnych rabatów zakupowych.

Dlaczego warto przygotować się do Cyber Monday?

Przygotowanie się do Cyber Monday jest istotne, ponieważ można liczyć na atrakcyjne promocje obejmujące wybrane produkty. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to doskonała okazja do kupienia laptopa, smartfona, sprzętu AGD lub innego sprzętu elektronicznego w niższej cenie. Sklepy internetowe oferują doskonałe promocje z okazji tego dnia, co stanowi dla wielu konsumentów doskonałą okazję, aby zrobić korzystne zakupy.

Wskazówki przed Cyber Monday 2023

Co sprawdzić i wiedzieć przed zakupami w cyber poniedziałek 2023?

Aby jak najlepiej wykorzystać promocje z okazji Cyber Monday 2023, warto zrobić kilka rzeczy. Warto skorzystać z zakładek w swojej przeglądarce, aby mieć szybki dostęp do ulubionych sklepów internetowych w dniu wyprzedaży. Ponadto, warto śledzić informacje na temat najważniejszych promocji, sprawdzić ceny produktów już przed Cyber Monday, aby móc dokładnie ocenić atrakcyjność ofert w dniu wyprzedaży.

Jakie są najważniejsze informacje dotyczące promocji Cyber Monday 2023?

Przygotowując się do zakupów w dniu Cyber Monday warto również sprawdzić, czy wybrane produkty, na których nam zależy najbardziej, objęte są promocją. Może to pomóc w podjęciu szybszej decyzji w dniu wyprzedaży. Czasami bowiem nie wszystkie produkty biorą udział w promocji, dlatego warto to sprawdzić wcześniej.

Czy warto sprawdzić ceny produktów już przed Cyber Monday?

Należy także zauważyć, że warto śledzić ceny produktów tuż po Black Friday, ponieważ często można zauważyć dalsze obniżki w dniu Cyber Monday. Dlatego warto mieć podgląd na to, jak kształtują się ceny wybranych produktów przed i po tych dwóch wydarzeniach.

Zakupy online vs. w sklepach stacjonarnych

Czy lepiej robić zakupy online czy w sklepach stacjonarnych podczas Cyber Monday?

Zakupy online to zdecydowanie preferowany sposób na zrobienie udanych zakupów w dniu Cyber Monday. Sklepy internetowe oferują dużo szerszy wybór produktów, a także doskonałe promocje i obniżki cen. Dzięki temu, zakupy online są zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla konsumentów poszukujących okazji. Ponadto, zakupy online umożliwiają uniknięcie długiej kolejki w sklepach internetowych, które często zdarzają się w dniu wyprzedaży. Wystarczy kilka kliknięć, aby kupić produkty z atrakcyjnymi rabatami, co jest dużym udogodnieniem dla wielu konsumentów. Warto zauważyć, że dostawa towaru często jest bezpłatna lub koszty są bardzo niskie podczas Cyber Monday, co jest dodatkowym atutem dla klientów dokonujących zakupów online w tym dniu.

Najlepsze promocje na sprzęt elektroniczny

W dniu Cyber Monday typowe zniżki na sprzęt elektroniczny, takie jak laptopy czy smartfony, wynoszą około 20-30% wartości sprzętu. Jest to doskonała okazja do zakupu nowego urządzenia po niższej cenie, dlatego warto śledzić oferty sklepów internetowych w tym dniu. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na promocje dotyczące sprzętu RTV / AGD, takie jak lodówki, pralki czy odkurzacze. Sklepy internetowe oferują również atrakcyjne obniżki cen, dlatego warto zainteresować się ofertami związanymi ze sprzętem AGD w dniu wyprzedaży.

W dniu Cyber Monday warto mieć wszystkie swoje zakupy zaplanowane i szybko je zrealizować, jeżeli już faktycznie dokładnie przemyśleliśmy zakup i jesteśmy. Warto również wcześniej zarejestrować się w wybranych sklepach, aby w dniu wyprzedaży nie tracić czasu na proces rejestracji.

Cyber Monday 2023 – Bezpieczne zakupy online

W celu uniknięcia oszustw w dniu „Cyfrowy Poniedziałek” warto sprawdzić wiarygodność serwisu oferującego promocje. Warto skorzystać jedynie z ofert renomowanych sklepów internetowych, które są znane z uczciwości wobec klientów i umożliwią nam dokonanie satysfakcjonujących zakupów bez wychodzenia z domu.

Jednym z kroków, które warto zrobić przed zakupami, jest sprawdzenie opinii innych klientów na temat serwisu, z którego planujemy skorzystać w dniu Cyber Monday. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z brakiem terminowej realizacji zamówienia czy niską jakością produktu.

Warto zauważyć, że zakupy online w dniu Cyber Monday to doskonała okazja do skorzystania z atrakcyjnych promocji, a jednocześnie uniknięcia tłoku w sklepach stacjonarnych. 

Aby mieć pewność, że oferta jest na prawdę atrakcyjna rekomenduje się wcześniejsze rozpoznanie cen na rynku dla danego produktu. Niestety nie każdy sprzedający jest uczciwy i zdarzały się przypadki w przeszłości, że towary miały sztucznie zawyżane ceny przed akcją promocyjną, aby wprowadzić klienta w błąd. Zaleca się sprawdzanie czy każdy z wybranych produktów ma podaną cenę z ostatnich 30 dni, tak jak wymaga tego obecnie prawo.